П`ятниця, 29.03.2024, 11:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Олешківської райдержадміністрації

Категорії розділу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Сергій Квіт: Система зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року зробить вступ до ВНЗ максимально прозорим та зрозумілим

1 квітня 2015 року

На цьому наголосив Міністр освіти і науки під час прес-конференції на тему «Виклики і перспективи вступної кампанії та ЗНО 2015», що відбулася 1 квітня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України.

У прес-конференції також взяли участь перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт, звертаючись  до вступників та батьків, підкреслив, що цьогорічна вступна кампанія відрізнятиметься від попередніх - більшою структурованістю, прозорістю та буде зрозумілішою для абітурієнтів.

Міністр наголосив, що сьогодні, через внесення законопроекту, зареєстрованого під № 2335 у Верховній Раді України народним депутатом Олександром Співаковським, виникла загроза самій системі зовнішнього незалежного оцінювання. «Ми не можемо допустити, щоб абітурієнти знаходились в нерівних умовах. Подібні рішення перевішують ідею зовнішнього незалежного оцінювання, яка була створена для максимально чесного, прозорого і зрозумілого вступу до ВНЗ», - підкреслив Міністр.

Сергій Квіт також нагадав, що нинішнє керівництво МОН на початку своєї діяльності відмінило рішення попередників стосовно дозволу використання сертифікатів ЗНО минулих років.

Міністерство вважає, що система зовнішнього незалежного оцінювання повинна розвиватися разом із процесом реформування університетів. «У майбутньому університети матимуть більше можливостей висувати свої власні вимоги, впливати на формування власного контингенту, але сьогодні такі рішення, про прийняття сертифікатів попередніх років, не можливі», - підкреслив Міністр освіти і науки.

Сергій Квіт також зупинився на нововведеннях, які чекають на вступників у 2015 році. Зокрема, тести зовнішнього незалежного оцінювання на відміну від минулого року, будуть оцінюватися як «склав/не склав».

Друга особливість зовнішнього незалежного оцінювання – тести двох рівнів складності. «Та людина, яка хоче бути фізиком-теоретиком чи інженером, повинна мати набагато вищі знання з математики, ніж той, хто не буде застосовувати у подальшому свої знання з цього предмету», - пояснив Міністр.

Третє нововведення, за словами Сергія Квіта, абітурієнти визначатимуться з пріоритетами по спеціальностях та вищим навчальним закладам.

Як пояснив Міністр, на початку вступної кампанії абітурієнти визначаться, в який університет, насамперед, вони хотіли би вступити і яку обрати спеціальність, а потім Єдина державна електронна база з питань освіти сама відрегулює перший список рекомендованих до вступу та визначить, куди цей абітурієнт може потрапити.

У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук повідомив, що підготовка до ЗНО завершена, і 24 квітня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. «Вперше за останні 5 років Уряд профінансував програму проведення ЗНО у повному обсязі», - наголосив директор УЦОЯО.

Директор УЦОЯО також підкреслив, що вбачає загрозу в можливості прийняття законопроекту під № 2335 у Верховній Раді України. На думку Ігоря Лікарчука, в цьому документі є три основних проблемні питання.

По-перше, автори законопроекту хочуть повернути використання сертифікатів минулих років. «У нас на сьогоднішній день зареєструвалося 300 тис. бажаючих скласти зовнішнє незалежне оцінювання, із них 30 тис. тих, хто складав ЗНО у попередні роки», -  пояснив директор центру.

По-друге, серед особливостей цього законопроекту директор УЦОЯО назвав запровадження тесту так званої загальної навчальної компетентності. Ігор Лікарчук нагадав, що у 2010 році були спроби розробити та апробувати цей тест, але результати виявилися невдалими. На думку директора Українського центру оцінювання якості освіти, цей тест намагаються впровадити, використовуючи учасників антитерористичної операції та абітурієнтів попередніх років. «У 2014 році набув чинності Закон України «Про вищу освіту», в якому чітко написано, що перелік предметів, з яких проводиться випробування до ВНЗ та результати яких тестів використовувати, визначає сам університет», - повідомив директор центру.

По-третє, Ігор Лікарчук наголосив, що не можна міняти документ, в якому вперше в історії української освіти та освітнього законодавства введено поняття зовнішнього незалежного оцінювання і регламентовано законом його проведення. «Вносити сьогодні зміни в закон – це спроба руйнації процесу імплементації Закону України «Про вищу освіту», - підкреслив директор УЦОЯО.

Ігор Лікарчук пояснив, що з цього року позитивну оцінку отримають тільки ті, хто цей поріг перейде та покаже мінімальний рівень знань, що необхідний для вступу до університету. За його словами, мінімальний рівень знань визначатимуть 80 експертів з кожного предмету в усіх регіонах країни.

Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун зупинилася на важливих аспектах вступної кампанії 2015 року, зокрема, пояснила механізм розподілу конкурсного балу та, як цьогоріч відбуватиметься розподіл державного замовлення.

Як повідомила Інна Совсун, розрахунок конкурсного балу здійснювався додаванням балів сертифікатів ЗНО, атестату та додаткових балів. «У 2015 року конкурсний бал вступника буде в межах 200 балів. Такий розрахунок балів буде справедливим, не порушує права абітурієнтів, а також дасть університетам визначити, які для них предмети пріоритетні», - пояснила перший заступник Міністра.

За словами Інни Совсун, до кожного сертифікату ЗНО додається коефіцієнт, який визначається самим університетом з кожного предмету, а сума цих коефіцієнтів повинна дорівнювати одиниці.

Перший заступник Міністра освіти і науки зазначила, що Законом України «Про вищу освіту» встановлено перехідний період, коли державне замовлення буде розподілятися за найсильнішими абітурієнтами. Цього року 80% державного замовлення розподілятиметься за показниками минулого року, а 20% – тим ВНЗ, куди підуть вступники з найбільшими балами. «Відповідно до того, куди підуть найсильніші абітурієнти, університети отримають додаткову кількість місць», - зазначила Інна Совсун. 

З веб-сайту Міністерства освіти і науки України.

Категорія: Мої статті | Додав: tturbaza (02.04.2015)
Переглядів: 321 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0