Субота, 27.04.2024, 05:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Олешківської райдержадміністрації

Категорії розділу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Тиждень української мови і літератури у Виноградівській ЗОШ І-ІІІ ст.

З 22 лютого 2016 року в нашій школі стартував тиждень української мови і літератури. Розпочався він лінійкою «Зустріч з ювілярами», яку підготували учні 9-А кл. разом з класним керівником Колосовою Валентиною Миколаївною та вчителем української мови і літератури Пастернак Аліною Дмитрівною.

Зі сцени прозвучали чарівні звуки поетичних рядків майстрів художнього слова: Івана Франка, Павла Тичини, Лесі Українки.

Учні ще раз зустрілися з героями «Лісової пісні» Лесі Українки, почули чарівний звук сопілки. Своїй улюбленій поетесі вони принесли хліб, калину й колос, запалили свічку, як знак пам‘яті про безсмертну доньку України.

У рамках тижня української мови та літератури для учнів 5-6 класів вчителями рідної мови (Колосова В.М., Пастернак А.Д., Подлєсна С.Л., Меркотан В.М.) 24 лютого 2016 року була проведена «Експрес-гра».

Від станції до станції мчали командні експреси, змагаючись за першість. Тут їм знадобилися спритність, вправність, увага, зосередженість, а також стали у пригоді знання народної творчості (станція «Народознавча»), літератури (станція «Літературознавча»), мови (станція «Мовознавча»). Те, наскільки учні знають основні віхи життя й творчості генія українського народу Т.Г. Шевченка, перевірили їх на станції «Шевченкознавчій».

Ми, вчителі української мови і літератури, пишаємося тим, що наші учні небайдужі і виявляють інтерес до засвоєння знань, а відтак – уміють у потрібний момент скористатися набутим, про що свідчили їхні змістовні відповіді, логічні пояснення. Ми горді з того, що підростаюче покоління виховане у повазі до історичного минулого рідного краю, його традицій, звичаїв. Переконані, що наші вихованці залюблені у красу поетичного слова, свято несуть у своїх серцях любов і шану до Кобзаря, чий внесок у скарбницю української поезії, у розвиток української літератури, у світовий мистецький поступ неоціненний.

Напевно, кожен із нас колись замислювався над тим, що таке рідна мова, чим вона особлива, чим відрізняється з-поміж тисяч інших мов світу?

От ми, учні 10-Б класу разом із класним керівником учителем української мови та літератури Меркотан В.І., 25 лютого 2016 року запросили до літературної вітальні учнів 7-11 класів нашої школи на свято «Мова – це оберіг нації». Нашим завданням було донести до слухачів важливість рідної мови у формуванні духовного світу людини, розкрити її значення в житті кожного українця, плекати почуття національної гідності, виробляти громадянський світогляд, прищеплювати любов до рідної мови, краю, українського народу.

Герасименко Анастасія виконала пісню «Мова єднання», а учениці 8-х класів Ратушна Л. і Нікішенко А. «Рідна мова».

Учасники розповіли про історію української мови, яка бере початок із докняжих часів, а з періоду Київської Русі наше слово сягнуло рівня державотворення, воно було відкрите не лише для близьких сусідів, а й для найвіддаленіших земель. Усе зустрічалося на шляху: горіли храми, святі книги, та слово неопалимою купиною поставало з вогню. Свобода слова була невід‘ємним правом людини, як і право на життя.

«Енеїда» 1798 р. І. Котляревського засвідчила, що жива українська мова має право на літературне використання, бо стала першим друкованим словом, написаним народною мовою.

Школярі прослухали пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» та переглянули відео «Країна починається з тебе».

Учениці Подвиженко Д., Ходикіна Т., Соценко Ю., Теленик О., Бараболя Д., Герасименко А. прочитали напам‘ять поезії про мову українських письменників: І.Багряного, Д.Білоуса, О.Олеся, В.Самійленка, Лесі Українки.

Отже, ми впевнені – мова одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію.

Виконавці дійства на завершення інсценізували пісню «Заспіваймо пісню про Україну».

Наше свято «Мова – це оберіг нації» завершилося. Та ми сподіваємося, що в серці кожного з нас завжди житиме велика любов до рідної мови, нашої країни. Тож не зрадьмо ту землю, де жили наші предки, де живемо нині ми. Нехай повносило лунає рідне слово в кожній родині.  

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: tturbaza (11.03.2016)
Переглядів: 347 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0